21:29 / E Enjte, 14 Mars 2019

Mungesa e gjumit shkakton dobësim të muskujve

Mungesa e gjumit nuk është vetëm një telash por një problem shëndetësor.

Sally Squires i cili shkruan blogun Lean Plate Club  tha për ËTOP se është e çuditshme se sa shumë po rritet ky problem.

Studimet tregojnë që burrat kanë më shumë problem me gjumin se sa gratë, transmeton Indeksonline.

Ky problem shëndetësor dëmton edhe fizikun e njeriut.

Mungesa e gjumit shkakton dobësim të muskujve dhe po ashtu është një nga shkaktarët e diabetit./Indeksonline/