16:51 / E Mërkurë, 17 Korrik 2019

Nuk ka bisedime mes Real Madridit dhe Milanit për Modric

Në orët e fundit, pati raporte për Milanin duke treguar interes në shërbimet e Luka Modric të Real Madridit. Menaxheri i Rossonerëve u takua me Vlado Lemic, një nga agjentët e lojtarit, dje në Casa Milan për të mbledhur informacion rreth mundësisë së një marrëveshjeje potenciale.

Sipas raportit të sotëm nga Sky Sport, nuk ka negociata ndërmjet Milanit dhe Real Madridit për yllin kroat. Rossonerët po kërkonin vetëm për të parë situatën në fillim dhe për të kuptuar situatën e lojtarit në Santiago Bernabeu.

Kanali televiziv italian gjithashtu shtoi se nëse Los Blancos vendosin të bëjnë një revolucion në mesfushë dhe të shesin fituesin e topit të artë në 2018 me një çmim jo të tepërt, Milan do të bënte një përpjekje./Indeksonline/