Tri regjisore femra bëjnë historinë e nominimeve për Golden Globes 2021

Tre gra janë nominuar për regjisoret më të mira në çmimet “Golden Globe”. Kjo është hera e parë që janë nominuar tre gra, ku viteve të kaluara është përzgjedhur një në një vit të vetëm, shkruan BBC, transmeton Indeksonline. Regjisoret Regina King, Chloe Zhao dhe Emerald Fennell e Britanisë janë nominuar së bashku me David … Continue reading Tri regjisore femra bëjnë historinë e nominimeve për Golden Globes 2021