17:35 / E Martë, 24 Nëntor 2020 / k.v

Veliu- Bulliqit: Bëfsh hajr Shpejtim, që i paske heqë plumbat dhe e paske rrokë bishtin e sakicës!

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu i ka reaguar ashër deklaratave të kandidatit për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi të dhëna ditë më parë e ku prezent ishte edhe kryetari i LVV-së, Albin Kurti.

Gjatë fjalimit në një shtëpi diku në Llap, Bulliqi dëgjohet duke thënë se: Naj kujt që punon mbrapsht edhe naj bisht sakice me ja dhanë bon.

Statusi i plotë i Veliut:

Bëfsh hajr Shpejtim, që i paske heqë plumbat dhe e paske rrokë bishtin e sakicës.

Të dashtun qytetarë,

Është skandaloze që një bashkëvendas i imi, i Enverit e Xhemës, në prani të një ish-Kryeministri, përdorë diskurs të nxitjes së vëllavrasjes.

Neve, nuk na ndalën as plumbat, e nuk do të na ndalin as bishtat!

I ftoj llapjanët që masovikisht ta ndëshkojnë me votë këtë soj!