Borrell: Ju lajmëroj se Kosova e Serbia janë pajtuar për marrëveshje, tani pritet implementimi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë, Josep Borrell, është deklaruar pas takimit të ndërmjetësuar mes Kosovës dhe Serbisë, takim ky që zuri vend në Ohër të Maqedonisë së Veriut, raporton Indeksonline. Në një konferencë për media, Borrell ka deklaruar se ishte ditë e gjatë dhe se objektivat e takimit të sotëm … Continue reading Borrell: Ju lajmëroj se Kosova e Serbia janë pajtuar për marrëveshje, tani pritet implementimi