18:06 / E Hënë, 16 Prill 2018

Shifër jubilare për David Villan, mbrëmë shënoi golin e 399 në karrierë (Video)

David Villa, 36-vjeçari mbrëmë shënoi golin e tij të 399 në karrierë.

Ish-sulmuesi i Barcelonës shënoi një gol në barazimin 2 me 2 në ndeshjen Atalanta United – New York City, shkruan IndeksOnline.

Spanjolli shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 38’të, gol ky që ishte i 399 në karrierë.

Edhe një gol dhe ai arrin shifrën jubilare të 400’nt me klubet si; Sporting Gijon, Zaragoza, Valencia, Barcelona, Atletico Madrid, Melbourne City dhe New York City./IndeksOnline/