11:55 / E Mërkurë, 08 Korrik 2020 / indeksADMonline

107 pacientë me koronavirusin të shtruar në Infektive, 55 me oksigjenoterapi

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 107 persona të prekur me koronavirusin.

Sipas njoftimit 55 prej tyre janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Po ashtu dy pacientë janë duke u trajtuar në Repartin e Mjekimit Intensiv, kurse 2 rastet janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, raporton lajmi.net.

Njoftimi i plotë:

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot me 08/07/2020, gjenden të shotruar 107 raste.

Gjithsej 55 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Në Repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste; 2 rastet janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Dje më 07/07/2020 janë lëshuar nga Klinika Infektive 7 pacientë.