18:33 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / Blerim

Lajçak informon anëtarët e Bundestagut të Gjermanisë për dialogun Kosovë-Serbi

Miroslav Lajçak Emisari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, përmes një takimi online ka informuar për hapat e ardhshëm në këtë dialog.

Ai përmes një  postimi në rrjetin social Twitter, ka thënë se këtë mëngjes ka informuar anëtarët e Bundestagut të Gjermanisë dhe anëtarët gjermanë në Parlamentin Evropian, mbi gjendjen aktuale dhe hapat e ardhshëm në dialogun Kosovë-Serbi.

Me këtë rast Miroslav Lajçak ka vlerësuar  interesin dhe mbështetjen e tyre e anëtarëve gjerman të Parlamentit Evropian