15:34 / E Mërkurë, 15 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Një modele e re, ka arritur që të rrisë peshën e saj prej 16 kilogramëve, dhe se fitimi i peshës e bëri të fitojë dashurinë për veten.

La’Tecia Thomas, e cila me origjinë është nga Melburn, ka pranuar se ajo ushtronte për tre orë do ditë dhe ka jetuar me një dietë shumë  kufizuese.

26 vjearja e cila jeton në LA, i tha The Morning Show, se ajo është shumë më e lumtur se tani jeton më me ekulibër.

“Unë vazhdoj të ushtrojë, por tani nuk i shikoj numrat. Jam më e lumtur për shtimin e peshës, dhe kjo ka rëndësi”, ka thënë ajo.

Pavarësisht vetëbesimit, ajo tregon se merr shumë komente negative dhe se duke peshuar 95 kilogramë, komentet në fillim e prekën atë.

Ajo tha se vazhdon të mbajë një regjim të ushtrimeve dhe një rregull të peshëngritjes./Indeksonline/