23:28 / E Martë, 28 Janar 2020

19 vjeçari ka një lutje emocionale: Dua të martohem dhe të kem fëmijë si gjithë të tjerët

Ashley Carter, 19 vjeç, nga Taunton- Somerset, lindi me sindromën Treacher Collins që do të thotë se ai nuk ka veshë, nofulla që tërhiqet dhe nuk ka mollëza.

Në videon e shkurtër, ai bën një lutje emocionale për romancën, duke thënë: ‘Dua të martohem dhe të kem fëmijë me një person të veçantë. Ndihem sikur gjendja ime po më mban prapa. ‘

Adoleshenti zbulon se ai thjesht dëshiron që dikush të bëjë ‘gjëra normale’, siç janë pazaret dhe ngrënia jashtë.

The teenager, who once appeared on Loose Women talking about his condition, told his 4,900 followers that he's looking for a partner to do 'normal things with' such as going out for dinner or going shopping

Ashley, tani është në një fushatë kundër ngacmimit që është shfaqur në emisione duke përfshirë “Loose Women” për të nxjerrë në pah përvojat e tij të jetës të vështirë, transmeton Indeksonline.

‘Ende kërkojë një vajzë të vetme dhe të veçantë. Tani jam 19 vjeç dhe dua të qetësohem dhe të jem me gruan e ëndrrave të mia. ‘, ka shkruar ai në Tëitter.

Ai u kërkoi 4,900 ndjekësve të tij që të rimarrin mesazhin e tij dhe videoja e tij tashmë është parë gati 2,000 herë.

Ashley and his mum Louise pictured on Loose Women back in 2018. He appeared on the show to talk about being asked by Channel 4 to appear on the show The Undateables, which he said was 'insulting'

Në video, ai ka dëgjuar duke thënë: ‘Dua të gjej dashuri, po kërkoj një zonjë të re të bukur, me të cilën mund të pajtohem dhe të jem si të gjithë të tjerët; për të pasur një lidhje të bukur me një zonjë bukuroshe. Dua të shkoj në pazar, të dal për darka, kjo është ajo që dua të bëj”, ka shkruar ai. /Indeksonline/