14:00 / E Hënë, 04 Korrik 2022 / AR

Ditë feste për Edi Ramën, ja sa vite mbushi sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, feston sot ditëlindjen.Ai ka mbushur plotë 58 vite jetë.

Ditëlindja e tij është në të njëjtën datë me Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve, shkruan Indeksonline.

Lidhur me këtë në llogarinë e tij në “Facebook” ka bërë një postim, duke publikuar flamurin e Amerikës dhe të Shqipërisë ku ka shkruar:

MIRËMËNGJES 😊

dhe në këtë ditë të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, 4 korrikun e 100 vjetorit të marrëdhënieve tona diplomatike, ju uroj një javë të mbarë🇦🇱🙏🇺🇸”./Indeksonline/