10:38 / E Premte, 03 Gusht 2018 / indeksADMonline

20 shenja që partneri mund të jetë duke ju tradhtuar

Ta zbuloni se partneri juaj po ju tradhton nuk është kurrë e lehtë, por shumica e njerëzve më përpara duan ta dinë të vërtetën se sa të mbeten në terr sa i përket pabesive të të dashurve të tyre, shkruan The Independent.

Një hetues privat me nam është intervistuar nga ky medium, për të cilët ka thënë se tradhtarët e lidhjeve romantike duket se gjithmonë e ndjekin një formulë të njëjtë.

Ai në librin e tij “Ta Shikuarit e Jetës përmes Syve Privatë”, i ka listuar 20 indikacionet kryesore që partneri juaj mund të jetë duke ju tradhtuar:

I ka ndërruar shprehitë

Largohet nga shtëpia herët dhe kthehet vonë

Udhëtime biznesi

Mungesat në pushime apo ngjarje familjare

Orar i tepërt shtese i punës

Shpenzime të pashpjeguara

Llogari sociale sekrete

Fatura të fshehura të kartave të kreditit

Përkujdesje ekstra për trupin

Aroma e dikujt tjetër

Blerja e dhuratave që s’i keni parë

Artikuj që nuk shpjegojnë asgjë, si për shembull prezervativët në veturë

Ia fillojnë të bëjnë palestër

Thirrje të humbura nga ndonjë numër i panjohur

Mesazhe sekrete apo me kod

Më pak seks me ju

Shmangie dhe të kalimi në defensivë

Gënjeshtra që shihen ashiqare

Temperament të shkurtë dhe nevrik

Fillon t’i urrejë vizitat befasuese