07:58 / E Shtunë, 01 Shkurt 2020 / indeksADMonline

20 shtetet me gratë më të bukura në botë

Si mund ta kuptoni se cili shtet ka vajza më të bukura në krahasim me shtetet tjera? Missosology.com e gjeti përgjigjen e kësaj pyetjeje.

Ata analizuan konkurset më të mëdha të bukurisë të vitit 2018 dhe identifikuan vendet, konkurrentet e të cilëve u kurorëzuan më shpesh se ato të shteteve tjera.

Në këtë artikull do të gjeni një listë të top shteteve që janë krenare me faktin se kanë vajzat më të bukura në botë.

Holanda

Austria

Xhamajka

Australia

Brazil

Poloni

Japonia

Rumania

Nepali

SHBA

Kolumbia

Indonezia

Porto Riko

Tajlandë

Vietnami

Republika e Afrkës së Jugut

Meksika

Filipine

Venezuela