15:56 / E Diele, 14 Janar 2018 / indeksADMonline

20 vjeçari fiton lotarinë prej 451 milionë dollarësh, ja çfarë do të bëjë me to!

“Unë pres të ardhmen me padurim”.

Një burrë 20 vjeçar nga Bregu i Gjiri të Floridës është zyrtarisht njeriu më fatmirë në botë, pasi fitoi një çmim prej 451 milionë dollar.

Shane Missler, nga Port Richey, bleu  tiketën e tij fituese me paratë që kishte fituar nga një biletë lotarie zero.

Ai bleu  tiketën që të jepte mundësitë e numrave që zgjidheshin rastësisht.

Por pavarësisht shanseve astronomike për të fituar, Missler pretendon se ai kishte një ndjenjë në natën e vizatimit që do të fitonte.

Dhe ai arriti të kapë çmimin e katërt më të madh në historinë e lojës dhe e bëri atë fituesin e vetëm në garën mbarëkombëtare, transmeton Indeksonline.

Pas disa minutave ai shkruajti një status : Oh, Zoti im.

“Unë jam vetëm 20 vjeç por shpresoj ta përdorë atë për të ndjekur një varg pasionesh, për të ndihmuar familjen time dhe për të bërë ndonjë të mirë për njerëzimin. Edhe pse jam i ri kam pasur një kurs përplasje këtë javë me manaxhimin financiar dhe ndihem kaq me fat që të kem këtë pasuri të pabesueshme”, ka thënë ai.

Ai thuhet të ketë punuar si Specialist i Verfikimeve në një Universitet teksa numri fitues i tij ishte : 28,30,39,59,70 dhe një  10./Indeksonline/