12:54 / E Diele, 10 Shkurt 2019

22 vjeçarit me kancer i jepen vetëm pesë vite për të jetuar, bën ndryshimin e madh brenda 12 jave

Në vitin 2017-të, një trajneri personal të fitnesit, Olli Jowett i ishte thënë se ka tumor në kokë dhe se mund të jetoj vetëm edhe pesë vite.

Përkundër kësaj, 22 vjeçari Jowett, nuk ndaloj për të realizuar qëllimin e tij, transmeton Indeksonline.

Ai humbi 10 kilogram në 12 javë dhe bëri një ndryshim të madh në trupin e tij.


“Unë ishta 100% gati që të kthejë negativen në pozitive” u shprehë Jowett.

Lajmi i keq i Ollies erdhi në shtator të vitit 2017, pak javë pasi që ai ishte punësuar si trajner personal i fitnesit.

Ai kishte ëndërruar që të bëhet trajner i fitnesit që nga mosha 14 vjeçare.

“Unë besoj se të gjithë kemi qëllime. Unë tani kam një qëllim që të sensibilizoj të gjithë për kancerin” u shprehë Jowett. /Indeksonline/