10:18 / E Premte, 25 Tetor 2019 / indeksADMonline

25 këngëtarët shqiptarë, që synojnë Eurovizionin

Vetëm pak kohët na ndan nga fillimi i Festivalit të Dhjetorit i cili siç është bërë e ditur këtë vit do prezantohet nga Alketa Vejsiu, kurse regjisore do jetë Vera Grabocka.

Këtë vit në Festivaln e 58 të RTSH-së do të konkurrojnë 25 këngëtarë dhe fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

Sot “newsbomb.al” ka publikuar listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës, të cilët mund t’i lexoni më poshtë: Bojken Lako, Devis Xherahu, Genc Tukiqi, Valon Shehu, Wendy Mancaku, Genti Deda, Kanita Suma, Olta Boka, Arilena Ara, Kamela Islamaj, Renis Gjoka, Briken Lito (GENA), Eli Fara ft Stresi Kastro Zizo , Alberie Hadërgjonaj, Robert Berisha, Era Rusi, Aldo Bardhi, Elvana Gjata, Sara Bajraktari, Aurora Kapo, Tiri Gjoci, Nita Latifi, Algert Salaj, Arjeta Palushaj.