23:01 / E Diele, 08 Dhjetor 2019

25-vjeçarja kishte në plan të bëhej nuse, vrau veten pasi vuante nga ankthi!

Një vajze e re e cila kishte në plan që shumë shpejt të bëhej nuse, e cila jetoi një “jetë të përsosur” vrau veten. Ajo kishte vuajtur fshehurazi nga ankthi.

Amy Deeley, 25 vjeç, një infermiere e kujdesit paliativ në Sheffield u largua nga puna për shkak të disponimit të ulët dhe pas kësaj i fejuari e gjeti të vdekur në shtëpinë e tyre, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

 Amy Deeley, 25, struggled in silence about her anxiety issues in the days leading up to her death

Familja e saj zemërthyer ka bërë thirrje për ndërgjegjësim, kjo pasi që edhe shumë femra tjera po ndihen të shkatërruar. Ata kanë bërë thirje për përkrahje të grave.

 Her fiancee, Joe Caswell, found Amy hanged in the home they shared in Sheffield

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Vetëvrasjet midis femrave të moshës 16-25 vjeç janë rritur 83 përqind në gjashtë vjet./Indeksonline/

Mos i humb