13:16 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

27 vendet më të mira për emigrantët, aty ku janë të lumtur

Numri i madh i emigrantëve në botë ka shtuar edhe nevojën e sigurimit të një jete më të mirë për ta në pothuajse gjithë botën.

Por InterNations ka publikuar së fundi listën e 2017, të qyteteve më të mira për të jetuar dhe punuar jashtë, transmeton Indeksonline.

Renditjet e qytetit janë të bazuara në përgjigjet e studimit nga gati 8 mijë njerëz në 40 vende.

Më poshtë keni renditjet e 27 vendeve:

27)Stokholm, Suedi

26)Qyteti  Cape, Afrika e Jugut

25)Kampala,Uganda

24)Mynih, Gjermani

23) Zürich, Zvicër

22)Vjenw, Austri

21)Seul, Koreja e Jugut

20)Hamburg, Gjermani

19)Hagw, Holandw

18)Berlin,Gjermani

17)Dubai,Emiratet e Bashkuara Arabe

16)Qyteti i Lukseburgut

15)Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe

14)Auckland, Zelanda e Re

13)Budapest, Hungari

12)Muscat, Oman

11)Meksikw

10)Frankfurt, Gjermani

9)Bazel,Zvicwr

8)Bankokw, Tajlandw

7)Johannesburg, Afrika e Jugut

6)Barcelona, Spanjw

5)Amsterdam, Holandw

4)Kuala Lumpur, Malajzi

3)Madrid, Spanjw

2)Pragw, Republika Çeke

1)Manama, Bahrein./Indeksonline/