11:49 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

30 minuta deri te gara e Akil Gjakovës me xhudistin nga Gjeorgjia

Kanë mbetur edhe 30 minuta deri te fillimi i garës së xhudisti tone, Akil Gjakova ndaj ati nga Gjeorgjia, Lasha Shavdatuashvili.

Ky duel i takon kategorisë -73 kilogram dhe është i vlefshëm për të kaluar në çerekfinale të “Grand Salamit të Budapestit”, shkruan IndeksOnline


Kujtojmë se Akili rundin e parë e kaloi paluftë, ndërkaq pas 30 minutave ka një ndeshje të veshtirë me xhudistin nga Gjeorgjia.