21:29 / E Enjte, 20 Shkurt 2020

32 vjeçari që konsumon urinën: Jam shumë më i shëndetshëm, më i lumtur dhe më i zgjuar!

Disa studime sugjerojnë që pirja e një gote verë të kuqe çdo ditë mund të jetë e mirë për shëndetin tonë – por çka nëse pijmë një gotë urinë?!

Harry Matadeen, nga Farnborough- Hampshire, pretendon se ndjehet më mirë se kurrë pasi filloi të pijë shurupin (urinen) e tij çdo ditë – duke treguar vetitë e tij kundër plakjes.

Trajneri 32-vjeçar i shëndetit filloi së pari praktikën katër vjet më parë, pasi lexoi për përfitimet e tij të pretenduara, transmeton Indeksonline.

Ai tani pi 200ml urinë e cila paraprakisht duhet të qëndrojë përreth dy javë për tu vjetëruar.

Matadeen thotë se ndjehet më i shëndetshëm, më i lumtur dhe më i zgjuar se kurrë më parë, duke pretenduar se pirja e urinës në moshë e kuronte depresionin e tij.

Harry also massages it into his skin in the morning and insists that it's the ultimate anti-aging product

“Shumica e njerëzve mendojnë se kam 20 vite” pohoi ai.

Harry decided to give urine therapy a go in the summer of 2016 after feeling depressed and physically unhealthy. He said he immediately saw his health improve after drinking it and now wants others to try it

 ‘Është një hidratues i nivelit të lartë dhe heq rrudhat, substanca e saj është përdorimi më i mirë i kremrave kundër plakjes. Unë nuk jam një person i kotë, kështu që të jem i ri nuk e godet shumë egon time, por kujdesem të jem i shëndetshëm dhe plot energji, dhe urina e moshuar më jep ato gjëra falas”, ka shtuar tutje ai. /Indeksonline/