22:24 / E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 / A K

39 të vdekur dhe 1 mijë e 288 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 39 të vdekur dhe 1 mijë e 288 raste të reja me COVID-19.

Sipas njoftimit janë kryer 3 mijë e 349 teste.

Tutje në njoftim thuhet se janë shëruar 1 mijë e 78 persona.