18:06 / E Hënë, 16 Prill 2018

ShifA�r jubilare pA�r David Villan, mbrA�mA� shA�noi golin e 399 nA� karrierA� (Video)

David Villa, 36-vjeA�ari mbrA�mA� shA�noi golin e tij tA� 399 nA� karrierA�.

Ish-sulmuesi i BarcelonA�s shA�noi njA� gol nA� barazimin 2 me 2 nA� ndeshjen Atalanta United a�� New York City, shkruan IndeksOnline.

Spanjolli shA�noi nga pika e bardhA� e penalltisA� nA� minutA�n e 38a��tA�, gol ky qA� ishte i 399 nA� karrierA�.

Edhe njA� gol dhe ai arrin shifrA�n jubilare tA� 400a��nt me klubet si; Sporting Gijon, Zaragoza, Valencia, Barcelona, Atletico Madrid, Melbourne City dhe New York City./IndeksOnline/