09:37 / E Shtunë, 14 Prill 2018

5 kampionate, gjashtA� super ndeshje kA�tA� vikend

GjatA� kA�tij vikendi do tA� zhvillohen disa super derbi nA� ligat elitare evropiane.

Sot zhvillohet derbi nA� Premier LigA� nA� mes tA� Tottenhami-t dhe Manchester City, ndeshje e cila do tA� zhvillohet nA� njA� orar jo tA� zakonshem tA� Premier LigA�-s, prej orA�s 20:45.

NdA�rsa e nesA�r do tA� jetA� dita e futbollit evropiane pasi do tA� ketA� gjithsej pes super ndeshje tA� cilat do tA� zhvillohen, raporton KosovaPress.

E nisim me kampionatin italian, ku nesA�r prej orA�s 15:00 Milan do ta presA� nA� shtA�pi skuadrA�n e Napolit, ndA�rsa nga ora 20:45 luhet derbi i qytetit tA� RomA�s ku ndeshen Lazio dhe Roma.

NA� kampionatin gjerman luhet derbi i madh gjerman mes dy skuadrave me vlerA� tA� madhe nA� Gjermani, ku nga ora 15:30 do tA� ndeshen Schalke dhe Dortmund.

NA� FrancA� skuadra e Parisit do tA� ketA� njA� ndeshje mjaftA� tA� vA�shtirA� kundA�r rivalit tA� tyre tA� vA�tA�m kA�tA� vitA� qA� deri diku ka arritur ti shkaktoj probleme, Monacos.Ndeshja do tA� zhvillohet nga ora 21:00.

NA� kampionatin holandez do tA� zhvillohet derbi kryesor i ligA�s sA� HolandA�s, ku pA�rball njA�ra tjetrA�s do tA� jenA� Psv dhe Ajax, kjo ndeshje pritA�t tA� zhvillohet nesA�r nga ora 16:45.

Mos i humb