14:42 / E Enjte, 27 Shkurt 2020

62-vjeçari thyen rekordin botëror, për mbajtjen e dërrasës në bark

Një 62-vjeçar ka thyer rekordin botëror Guinness për kohën më të gjatë të kaluar duke mbajtur një dërrasë barku.

Më 15 shkurt, George Hood, nga Naperville, mbajti një dërrasë për tetë orë, 15 minuta dhe 15 sekonda.

Kjo është më e gjatë se i gjithë sezoni i tretë i serialit televiziv të Netflix Stranger Things.

Hoodi mbajti titullin e vitit 2011-të dhe – pasi humbi atë në 2016 – tre djemtë e tij e frymëzuan atë që të përpiqej të thyente përsëri rekordin../Indeksonline