11:09 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

7 arsyet pse vazhdoni të zgjoheni gjatë natës

Zgjimi gjatë natës padyshim se është aspak e këndshme.

Nëse keni pasur një makth, apo thjeshtë u është prishur gjumi dhe sapo zgjoheni, mund të jeni çuditërisht vështirë të ktheheni në gjumë.

Rezulton se ka gjëra të ndryshme që mund të bëni për të zvogëluar shanset e zgjimit nga gjumi juaj në mes të natës, transmeton Indeksonline.

Më poshtë keni arsyet e vërteta të zgjimit nga gjumi:

Dhoma e gjumit është shumë e nxehtë ose e ftohtë

Keni ‘ekzemë’ apo kruarje të lëkurës

Keni sindromën e këmbëve të paepur

Dysheku juaj është shumë i fortë

Keni nevojë për të ‘vajtuar’

Jeni duke pirë shumë alkool

Jeni shumë të stresuar./Indeksonline/