07:53 / E Enjte, 17 Maj 2018

70 policë përcjellin pesëvjeçarin në shkollë, kjo është arsyeja!

Një djalë pesëvjeçar është përcjellë për në shkollë në një mënyrë jo të zakonshme.

Dakota Pitt, u përcjell për në shkollë nga 70 policë të Indisë.

Kjo përcjellje e tij në këtë mënyrë u bë në shenjë nderimi për babin e tij i cili kishte vdekur në krye të detyrës, shkruan ‘The Independent’, transmeton Indeksonline.

Djaloshi nga India refuzonte të shkonte në shkollë pasi humbi babain e tij. Kështu, oficeri i policisë Terre Haute, Rob Pitts, pyeti nënën e tij nëse mund ta shoqëronin policët deri në shkollë.

Dhe oficerët e policisë nuk ishin vetëm nga departamenti i policisë Terre Haute , por ishin edhe oficerë nga departamentet e tjera të cilët kishin treguar mbështetjen e tyre për Dakotën.

Dhe për ta bërë ditën më të mirë për djalin e vogël, oficerët SWAT sollën dhurata për Dakotën, duke përfshirë edhe këmishën e tij SËAT dhe distinktivin e tij.
Për më shumë shikoni këtë moment emocional në këtë link./Indeksonline/