15:00 / E Martë, 06 Mars 2018 / indeksADMonline

8 gjërat më të mira për të bërë në Frakfurt (Foto)

Kur mendoni për Gjermaninë, sigurisht menjëherë mendoni për Berlinin.

Është kryeqytet dhe është i zhytur dhe është një zgjedhje e qartë për një pushim të mirë.

Por Frankfurti do iu bëjë të mendoni se pse nuk e keni vizituar më parë. Ka përzerje të përsosur të arkitekturës tradicionale dhe të rrokaqiejve modern, dhe shpesh quhet ‘Main-hattan’, transmeton Indeksonline.

Më poshtë keni disa nga aryset më të mira për të vizituar Frankfurtin:

Bëni një shetitje në këmbë nëpër qytet

Përjetoni kuzhinën në Frankfurt

Piknik në bazat e bukura të Palmengarten

Ndalo tek qendra tregtare MyZeil

Vizitoni qytetin e vjetër

Tramvaji Ebbelwei Express

Vizitoni  urën shumë të veçantë të Frakfurtit për dashurinë

Shkoni tek muzeu i “çmendur”

Vizitoni hotelet fantastike./Indeksonline/

 

 

 

Temat: