17:57 / E Enjte, 12 Shtator 2019

A duhet gjithsesi të hani mish për të formuar muskuj, zbulohet sekreti

Një dokumentar i ri sugjeron që nëse doni t’i rrini larg mishit atëherë ju duhet ta zëvendësoni me proteina bimore.

Patrik Baboumian është njëri nga ata të cilët nuk konsumojnë mish mirëpo është një nga burrat me trupin më të formësuar të Evropës.

Pra ju mund të ndërtoni muskuj në një dietë të bazuar në bimë. Thjesht duhet ta ndryshoni mënyren e të ushqyerit, sipas hulumtimeve duhet të konsumoni 20-40 gram proteina pas stërvitjeve.

E për proteina bimore është e pamundur ta arrini këtë numër vetëm nga një burim i vetëm por duhet të kombinoni ushqime dhe duhet të hani më shumë./Indeksonline/.