22:51 / E Martë, 24 Maj 2022 / AR

A e dini sa fiton një DJ në botë?


Luajtja e këngëve të duhura mund të ngrejë energjinë e një dhome të tërë, një klubi dhe madje edhe të një stadiumi të tërë.

Ky profesion mund t’ju sjellë edhe fitim të parave të mëdha.

DJ-at më të mirë jo vetëm që luajnë në festivale të mëdha dhe rezidenca luksoze në shtete të ndryshme të botës, por fitojnë shumë me festat dhe produksionet e tyre.

Ne kemi grumbulluar DJ-at më të suksesshëm bazuar në vlerën e tyre neto të fitimit dhe i kemi radhitur nga më e ulëta te më e larta.

Fituesi më i madh në këtë biznes fiton mbi 300 milionë dollarë.

12. Zedd,  50 milionë dollarë

12. Paul Oakenfold, 50 milionë dollarë

12. Marshmello 50 milionë dollarë

12. Kaskade, 50 milionë dollarë

12. Diplo, 50 milionë dollarë

12. Deadmau5, 50 milionë dollarë

11. Armin Van Buuren, 55 milionë dollarë


10. Paul Van Dyk, 60 milionë dollarë

10. Afrojack, 60 milionë dollarë

Skrillex, 70 milionë dollarë

Andrew Taggart (The Chainsmokers), 80 milionë dollarë

8. Alex Pall (The Chainsmokers), 80 milionë dollarë

Thomas Bangalter (Daft Punk), 90 milionë dollarë

7. Guy-Manuel de Homem-Christo (Daft Punk), 90 milionë dollarë

6. Swedish House Mafia, 100 milionë dollarë

Steve Aoki, 120 milionë dollarë

4. David Guetta, 150 milionë dollarë

3. Tiesto, 170 milionë dollarë

2. Gianluca Vacchi, 200 milionë dollarë

1. Calvin Harris, 300 milionë dollarë