19:32 / E Enjte, 14 Qershor 2018

A e keni ditur që në këtë vend realizohet Kupa Botërore që nga viti 1970

Që nga viti 1970, viti në të cilin fitoi kontratën, kompania Bertoni kujdeset për realizimin e Kupës Botërore.

Në qytetin e Paderno Dugnano, jashtë Milanit, këtë vit kupa u krijua për të shpërblyer fituesin e Kupës së Botës, që nisi sot në Rusi, transmeton Indeksonline.

36,8 cm e lartë, kupa është në 18 karat ari dhe peshon më shumë se 6 kg, ku emrat e kombeve janë gdhendur, të cilat që nga viti 1974 u janë dhënë trofe./Indeksonline/