22:08 / E Mërkurë, 16 Maj 2018

A e zuri Payetin “mallkimi” i Ronaldos (Video)

Dimitri Payet u detyrua të largohet nga finalja e Europa League në minutën e 30-të të ndeshjes.

Francezi pësoi një lëndim dhe nuk ishte në gjendje që të vazhdoj deri në fund njërën nga ndeshjet më të rëndësishme në karrierën e tij me klubin.

Por Payet ishte shkaktari kryesor që Cristiano Ronaldo humbi një pjesë të finales së Kupës së Europës në vitin 2016.

Një ndërhyrje e tij e detyroi portugezin që të largohet me lot në sy nga finalja. /IndeksOnline/