07:54 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

A i duan meshkujt femrat e virgjëra

Epo shpesh kemi dëgjuar në vendin tonë që disa meshkuj janë të fiksuar për tu martuar me femra të virgjëra. Arsyet janë nga më të ndryshmet.

Sipas studimeve, femrat që flenë me vetëm dy meshkuj para se të martohen janë më shumë të prirura për t’u divorcuar, nga të tjerat që flenë me tre deri në nëntë partnerë të mëparshëm seksualë.

Tabloidi “The Sun” ka risjellë në vëmendje studimin e vitit të shkuar, i cili bëri shumë impakt dhe hapi debat në publik.

Sipas ekspertëve të këtij studimi, rezultatet treguan se virgjëria për meshkujt nuk ka më rendësi.

E sipas të anketuarve, është i ulët numri i meshkujve që e kërkojnë virgjërinë si kusht për t’u martuar me një vajzë, përqindja është fare e papërfillshme e atyre që duan një femër te virgjër për bashkëshorte.

Numri i nuseve të virgjëra është në rënie. Në vitet 1970, 21 për qind e femrave ishin virgjëresha para martesës dhe 43 për qind kishin vetëm një partner seksual, sot këto shifra kanë ndryshuar totalisht