21:39 / E Diele, 24 Janar 2021 / Ensar Ramadani

A ishte një ikonë mode Princeshë Diana para se të bëhej pjesë e familjes mbretërore?

Princeshë Diana është një ndër ikonat e modës, veshjet e së cilës inspirojnë shumë firma mode edhe sot.

Para se Diana të ishte një princeshë e Wales, ajo ishte Diana Spencer. Pasi u vu qendër të vëmendjes në adoleshencën e saj të vonë pas lidhjes së saj romantike me Princin Charles, nuk kaloi shumë dhe Diana u bë një ikonë mode në të gjithë botën.

Por nuk ishte statusi i saj i sapo fituar princeshë që e bëri Dianën kaq unike, ajo gjithmonë kishte një dhunti të shkëlqyer.

Më poshtë do të shikoni disa prej veshjeve të Dianës, që kur ishte foshnje, te fejesa e saj deri te dasma në gusht të vitit 1981.