16:14 / E Mërkurë, 08 Prill 2020

Abazi: Mustafa e Thaçi mund të bëjnë llogari me njëri-tjetrin, por s’mund të vendosin afate e të numërojnë ditë

Zv/kryeministri në detyrë, Haki Abazi ka deklaruar se Isa Mustafa e Hashim Thaçi mund të bëjnë llogari me njëri-tjetrin,por nuk mund të vendosen mbi ligjin dhe mbi Kushtetutën.

Sipas tij, as Musafa e as Thaçi nuk mund të vendosin afate e të numërojnë ditë, transmeton Indeksonline.

“T’i përmbahen ligjit dhe kushtetutës, sepse është kohë pandemie dhe na duhen sa më pak probleme të tilla”, shtoi ai./Indeksonline/