08:10 / E Premte, 22 Shkurt 2019

Abuzimet me tronditëse të kafshëve nga pronarët e tyre

Shoqata për Mbrojtjen e Kafshëve në Zelandën e Re ka treguar disa nga rastet më të tmerrshme të keqtrajtimit dhe abuzimit të kafshëve.

Përmes fotografive, ata sjellin disa shembuj të abuzimit të kafshëve nga pronarët e tyre, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Në mesin e këtyre kafshëve të abuzuara janë kuajt, qentë e therur e shumë keqtrajtime tjera.

Disa prej tyre, tashmë janë strehuar në familje të reja./Indeksonline/