13:06 / E Premte, 12 Korrik 2019

Agim Bahtiri bën dua, më pas e bën për hajër nisjen e xhamisë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri e ka vënë sot gurthemelin e xhamisë në fshatin Shupkovc.

Si një besimtar i devotshëm, Bahtiri ka bërë dua para gurthemelit, para se të bëj hapin e parë në nisjen e punimeve.

“Me iniciativë të qytetarëve dhe Bashkësisë Islame të Kosovës, sot kemi vënë gurthemelin e xhamisë në fshatin Shupkovc, e cila do të sjellë vetëm paqe dhe harmoni për banorët e këtij fshati.

Xhamitë janë vende ku mësohet drejtësia, dashuria, mëshira dhe respekti, andaj ndërtimi i secilës xhami që është e nevojshme duhet të mbështetet” shkruan Bahtiri në njoftim./Indeksonline/