15:32 / E Hënë, 30 Nëntor 2020 / OSH

Agim Veliu: Humbja e parë pas 31 vitesh, rikthehemi te fitorja në vjeshtën e ardhshme

Agim Veliu ka reaguar në Facebook një ditë pas humbjes së zgjedhjeve lokale në Podujevë.

Ministri i Brendshëm, ka thënë se respektojnë sovranin dhe votën e tij për ndryshim.

Njeriu kryesor i LDK-së, në Llap, ka thënë se kundërshtarët politikë nuk i konsiderojnë armiq.

“Llapjanët folën dje. Kur flet sovrani të gjithë duhet të heshtin. Dega e LDK-së në Podujevë, që nga themelimi i partisë prej 31 vjtësh, e pësoi humbjen e parë në zgjedhje. Është e rrallë për një parti demokratike të ketë besim aq të gjatë qytetar, të palëkundur dhe konsistent, në kohë të vështirë dhe ditë të mira.

E çmoj jashtëzakonisht shumë dhe përkulem para këtij besimi që na keni dhënë për gati 31 vjet. Këtë besim e kam respektuar dhe do ta vlerësoj përgjithmonë.
Koha do ta dëshmojë se propaganda kundër meje dhe LDK-së ka qenë e fabrikuar dhe false.
Kundërshtarët politikë ne nuk i konsiderojmë armiq, siç na identifikojnë ata ne.
Sot është një ditë reflektimi për ne. Do ta analizojmë me kujdes humbjen në zgjedhjet lokale, do të identifikojmë dhe korrigjojmë mangësitë tona, do ta zgjerojmë ekipin konform nevojave të qytetarëve, për t’u rikthyer triumfalisht në Podujevë në zgjedhjet e vjeshtës së ardhshme” shkruan Veliu në Facebook./Indeksonline/