20:21 / E Shtunë, 20 Janar 2018 / indeksADMonline

Aguero me hatrik e  kthehen Manchester Cityn në normalitet (Video)

Manchester City ka shënuar fitore në ndeshjen e xhiros së 24-të të Premierligës, shkruan indeksonline.

Skuadra e Guardiolës mposhti Newcastle me rezultat 3-1.

Golat për Manchester Cityn i shënoi Sergio Aguero në minutat 34-të, 63-të dhe 83-të.

Ndërsa golin e vetëm për Newcastle e shënoi Jacob Murphy në minutën e 83-të.

Me këtë fitore, City është në vendin e parë me 65 pikë, 12 më shumë se Manchester United. /IndeksOnline/