07:59 / E Hënë, 25 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ahmeti i pranishëm në meshën e Krishtlindjeve në Katedralen ‘Nëna Terezë’ (Foto)

Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar ka filluar mbajtja e meshës për Krishtlindjet në Katedralen ‘Nëna Terezë’.

Me këtë rast, Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, ka përçuar mesazhin e paqes dhe dashurisë, duke thënë se ato janë shembulli më  i mirë i përm bushjhes së dashurisë ndaj Zotit dhe ndaj të afërmve, transmeton Indeksonline.

I pranishëm në këtë meshë ishte edhe i pari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ahmeti është parë i rreshtuar pranë shumë qytetarëve dhe fytyrave të njohura publike në vend./Indeksonline/