21:49 / E Diele, 21 Tetor 2018

Akrobatja bie nga lartësia gjatë përformancës në cirk

Një akrobate ajror papritmas bie në tokë gjatë kohës që ai ishte duke bërë shfaqje.

Performuesja nga Rusia ishe duke u ngjitur në lartësi, kur ajo rrëshqiti nga mëndafshi të cilin siç duket nuk e ka lidhur siç duhet.

Yana, 19 vjeçe, u rrëzuar nga një lartësi ku poshtë saj nuk kishte ndonjë rrjete mbrojtëse për ta pritur.

Ajo mbeti pa vetëdije dhe stafi i cirkut shihet se nxituan për t’i dhënë ndihmë dhe e dërguan në spital.

Fatmirësisht ajo tani është në gjendje të mirë shëndetësore, përveç se ka të thye njërin krah./Indeksonline/