14:49 / E Hënë, 27 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Aksidentohet eskorta e Edi Ramës, identifikohen të plagosurit. Ja emrat (Video)

Dy makina  të eskortës së kryeministrit Edi Rama dhe një tjetër taksi janë përfshirë në një aksident të rëndë në Korçë.

Sipas të dhënave të para, aksidenti ka ndodhur në mesditë në hyrje të qytetit juglindor.

2 automjetet e eskortës së Ramës janë përplasur me një automjet të tretë. Nga aksidenti jane plagosur 5 persona, 3 jane gardiste.

Tre gardistë kanë mbetur të plagosur nga aksidenti.

Tre gardistët e lënduar janë:

Ervin Musai (Gardist)

Klodian Llaka (Gardist)

Shkëlqim Pojana (shofer i makinës Honday)