00:05 / E Mërkurë, 24 Shkurt 2021 / Ç.Q

Aksidentohet rëndë sportisti më i pasur në botë

Sportisti më i pasur në botë, lojtari legjendar i Golfit, Tiger Woods ka pësuar një aksident të rëndë trafiku në Kaliforninë Jugore.

Sipas raportimeve nga mediat në ShBA, Woods ka pësuar disa dëmtime në këmbët e tij dhe është detyruar të operohet me urgjencë, transmeton Indeksonline.

Tiger Woods Suffers 'Non-Life-Threatening' Injuries in Single-Car Crash,  Los Angeles SD Confirms

Mediat në ShBA raportojnë se ai ka të thyera dy këmbët. Ende nuk dihet saktë gjendja e tij shëndetësore dhe se a është jashtë rrezikut për jetë.

Në veturë me sportistin e njohur nuk ishte askush. /Indeksonline/