09:58 / E Martë, 27 Tetor 2020

Aktori i famshëm humb personin më të dashur: Më është copëtuar zemra!

Jamie Foxx thotë se zemra e tij ishte copëtuar në një milion copë pasi motra e tij e vogël, DeOndra Dixon, ka ndërruar jetë.

Aktori dhe këngëtari bëri një dedikim prekës të hënën, duke thënë se vdekja e saj i ka lënë një vrimë në zemër. Ata ishin shumë afër, gjë që ishte e dukshme në serinë e fotove që ai ndau ku shihet përkrah DeOndras.

Në një postim prekës, Jamie shkroi: “Kushdo që e njihte motrën time, e dinte se ajo ishte një dritë. Unë nuk mund t’ju them se sa herë kemi pasur ndeja në shtëpinë ku ajo nuk e ka “vjedhur” shfaqjen me vallëzim”.

Ndëkaq, ai shtoi: “E di që ajo është në parajsë tani duke kërcyer me krahët e saj … dhimbja ime është e paharrueshme, unë buzëqeshi kur mendoj për të gjitha kujtimet e mëdha që ajo më la, familjen time dhe atë miq “.

Në vitin 2018, Jamie i dha merita DeOndras, që i kujtoi atij gjithmonë atë që ishte me të vërtetë e rëndësishme në jetë. “Ju e shihni këtë vajzë këtu. Unë thjesht dua të jetoj. Unë dua të kërcej. Unë dua të dua. Pra, ajo të tregon çfarë është jeta”.

Ai tha se disa nga kujtimet më të dashura të së motrës përfshinin DeOndra që u emërua ambasadore për Fondacionin Global të Sindromës Down, më 2011 dhe vallëzimi i saj në videoklipin e tij “Blame It”./Indeksonline/