11:02 / E Mërkurë, 01 Korrik 2020 / indeksADMonline

Aktorja e njohur apelon të mbani maska: Ne nuk po bëjmë mjaftueshëm

Jennifer Aniston ka një mesazh të rëndësishëm mes krizës globale të shëndetit.

Aktorja ka postuar një selfie ku shihet me një maskë në fytyrë së bashku me një mesazh të rëndësishëm për ndjekësit e saj.

“Unë e kuptoj që maskat janë të pakëndshme dhe të parehatshëm. Por a nuk mendoni se është më keq që bizneset po mbyllen, punët po humbasin, punëtorët e kujdesit shëndetësor po rraskapitjen. Dhe kaq shumë jetë janë marrë nga ky virus sepse ne nuk po bëjmë sa duhet, “shkroi ajo.

“Unë me të vërtetë besoj në mirësinë themelore të njerëzve, kështu që unë e di se ne mund ta bëjmë, POR akoma, ka shumë njerëz në vendin tonë që refuzojnë të ndërmarrin hapat e nevojshëm për të rrafshuar kurbën, dhe ta mbajnë njëri-tjetrin të sigurt. Njerëzit duken të shqetësuar për ‘heqjen e të drejtave’ të tyre duke u kërkuar që të mbajnë një maskë. Ky rekomandim i thjeshtë dhe efektiv po politizohet në kurriz të jetës së njerëzve. Dhe në të vërtetë nuk duhet të jetë një debat. Nëse kujdeseni për jetën e njeriut, ju lutemi  mbani maskë dhe inkurajoni ata që janë rreth jush të bëjnë të njëjtën gjë ”, përfundoi aktorja./Indeksonline/

View this post on Instagram

I understand masks are inconvenient and uncomfortable. But don’t you feel that it’s worse that businesses are shutting down… jobs are being lost… health care workers are hitting absolute exhaustion. And so many lives have been taken by this virus because we aren’t doing enough. ⠀ ⠀ I really do believe in the basic goodness of people so I know we can all do this ? BUT still, there are many people in our country refusing to take the necessary steps to flatten the curve, and keep each other safe. People seem worried about their “rights being taken away” by being asked to wear a mask. This simple and effective recommendation is being politicized at the expense of peoples’ lives. And it really shouldn’t be a debate ?? ⠀ ⠀ If you care about human life, please… just #wearadamnmask ? and encourage those around you to do the same ❤️

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on