12:25 / E Enjte, 08 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Akuzohet për abuzim, nëna ushqen fëmijën me qumësht gjiri në moshën nëntë vjeçare

Një nënë e katër fëmijëve kishte bërë diçka të pazakontë me fëmijën e saj më të vogël, transmeton Indeksonline.

Ajo ka thënë se e ka ushqyer me gji të voglën e saj, deri në moshën nëntë vjeçare kur vet fëmija kishte vendosur se nuk donte më qumësht nëne.

Mother and daughter have a close bond and Sharon says she hopes her daughter will remember the love and security that the breastfeeding gave her

Sharon Spink ka thënë se ajo nuk mund ta ndante të bijën nga qumështi pasi që ajo e donte shumë atë dhe për më tepër ishte e shëndetshme.

50 vjeçarja ka rrëfyer se ajo është akuzuar edhe për “abuzim të fëmijës”.

“Më kanë akuzuar edhe për abuzim, por në të vërtetë nuk ishte diçka e tillë” ka thënë ajo./Indeksonline/

Fourth time lucky! The mother-of-four struggled to feed her older children and was delighted when Charlotte latched on to the breast easilySibling jealousy: Sharon says Charlotte's older siblings would occasionally get envious of the time the pair spent together while feeding