20:23 / E Martë, 22 Tetor 2019 / indeksADMonline

Alban Skenderaj nuk nderohet vetëm për këngët e spikatura, ndahet çmim i vecantë për të

Alban Skenderaj është njëri prej këngëtareve dhe kantautorëve më të mirë viteve të fundit në territorin shqiptar dhe më gjerë.

Së fundi ai vije me një njoftim përmes rrjetit social “Instagram”, ku falënderon ambasadorin Italian Alberto Cutillo dhe ambasadën italiane në Shqipëri, për çmimin “Ambasadori i parë i gjuhës italiane”, transmeton Indeksonline.

Alban Skenderaj tekstin në shqip e ka shoqëruar edhe të titruar në Italisht, dhe si me shaka kërkon ndjesë për tekstin.