12:00 / E Enjte, 10 Tetor 2019

Albin Kurti takon Isa Mustafën e Vjosa Osmanin, flasin për koalicionin bashkëqeverisës

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për pak minuta do ta zhvillojë një takim me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën dhe kandidaten për kryeministre nga ky subjekt, Vjosa Osmanin, raporton Indeksonline.

Takimi do të zhvillohet në një prej restoranteve në kryeqytet dhe temë e diskutimit është koalicioni bashkëqerisës, pas shpalljes së rezultateve preliminare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Liderët e këtyre dy subjekteve kanë paralajmëruar këtë takim një ditë më parë, ndërsa sipas tyre sot nuk do të flitet për ndarjen e posteve, mirëpo vetëm për koalicionin e mundshëm./Indeksonline/