18:45 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ambasadori uron për Krishtlindje, ja çfarë kërkon nga viti i ardhshëm

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell ka uruar të gjithë qytetarët katolikë të  Kosovës me rastin e Krishtlindjeve.

O’Conell ka uruar ata që festojnë në Kosovë dhe në gjithë botën duke uruar që kjo festë edhe vitin e ardhshëm të sjellë paqe, shëndet dhe begati, transmeton Indeksonline.

Ky është urimi në tri gjuhë nga O’Conell:

Të gjithë ata që festojnë në Kosovë dhe mbarë botën, ua uroj festën e Krishtlindjeve. Uroj që kjo festë dhe viti i ardhshëm t’ju sjellë paqe, shëndet dhe begati.

Svima koji slave Božić na Kosovu i širom sveta poželeo bih da imaju veoma srećan Božić. Neka vam ovaj Božić i naredna godina donesu mir, zdravlje i napredak.

I would like to wish everyone in Kosovo and around the world who is celebrating a very Merry Christmas. May this Christmas and the coming year bring you peace, health and prosperity.