19:58 / E Diele, 02 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Anton Quni flet pas marrëveshjes, i lumtur për postin që ia besoi LDK-ja

Anton Quni përmes një shkrimi të publikuar në Facebook ka thënë se ndjehet i nderuar dhe krenar që LDK e ka zgjedhur sot nënkryetar të Partisë.

Quni gjithashtu është shprehur të jetë i lumtur edhe për finalizimin e marrëveshjes me LDK-në, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë i tij:

Jam i nderuar dhe jashtezakonisht krenar, qe Lidhja Demokratike e Kosovës, sot, me ka zgjedhur nenkryetar te partise.

Perkrah, kryetarit, Isa Mustafa, dhe me koleget tjere ne poziten e nenkryetarit dhe nga gjithe strukturat tjera te partise, do te angazhohem gjithmone per te permbushur obligimet tona karshi aktivisteve, votuesve, simpatizanteve te LDK’s si dhe per te miren e gjithe qytetareve te Kosoves.
Ne anen tjeter, me gezon fakti qe arritem te finalizojme marreveshjen me partnerin tone te ardhshem qeverises,Vetvendosjen.

Kjo marreveshje nenkupton zotimin tone te perbashket per te punuar drejte e mire dhe per tu angazhuar maksimalisht per ta rikthyer shpresen tek qytetaret e Kosoves.


Ekonomia, rendi dhe ligji, lufta kunder korrupsionit dhe integrimet euroatlantike jane prioritet tona te perbashketa.

Nje Kosove te zhvilluar, ku te gjithe jetojme dinjitetshem ua kemi borgj gjithe juve dhe brezave te ardhshem.

Te dashur qytetar, po fillon epoka e bardhe per Republiken e Kosoves.
Na prifte e mbara!
Urime!