11:49 / E Diele, 05 Maj 2019 / indeksADMonline

Anulohet minimaratona 5km

Është anuluar minimaratona 5km e cila ishte paraparë që të zhvillohej sot në mesditë.

Organizatorët njoftuan në rrjetin social “Facebook” se për shkak të motit me shi është shtyer minimaratona dhe ditëve në vijim do të informoheni për datën se kur do të mbahet.

Duhet theksuar se të gjitha mjetet e mbledhura nga shitja e numrave do t’i dedikohen fëmijëve me autizëm.

Në këtë minimaratonë ishte paraparë që të mirrte pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. /Indeksonline/